Jump to content

Overig buitenlands clubvoetbal

Mo
 Share

Recommended Posts

Zijn volgens mij wel een paar barretjes, weet niet precies wat want ben er zelf ook al 4 jaar niet geweest. Ben toen wel 1 keer naar Makarska geweest om uit te gaan maar das ook een uur rijden.

Ben er ook alleen met mijn broertjes van 12 jaar dus zal niet heel veel uitgaan, ff paar stranden zoeken met lekkere meiden.

Edited by iSimic

Dat is voor mij wat aan de late kant. Vraag me overigens serieus af of je ergens kan stappen daar. Zie het zelf niet en ben ook nooit gaan zoeken, weet niet hoe het in de grote steden is. Ik zie enkel mensen een terrasje pakken.

En dat vraag je je serieus af? :D Feesten in ex-Yu landen moet je meegemaakt hebben!

Glover i Suh: Želimo kupiti Hajduk!; Baldasar: Nema prodaje bez referenduma

Privatizacija Hajduka uvijek je intrigantna tema, a posebno kad se spominje mogućnost da bi splitski klub mogao dobiti novog vlasnika, investitora koji je spreman uložiti vlastiti novac.

Takva tema dosad je više bila u sferi spekulacija, pa se spominjao interes raznoraznih investitora, od Benettona, obitelji Lukšić, ruskog Gazproma, katarskih šeika i sličnih, ali nitko od njih nije otvoreno potvrdio svoje namjere. Sve do danas, kad su u Splitu osvanuli Amerikanci, kao grom iz vedra neba...

- Da, naš interes je uložiti novac u Hajduk. Zanima nas kupnja dionica kluba, ali prije svega ulaganje u Hajduk, kazao je Jutarnjem listu to Michael Glover, američki biznismen koji je okupio grupu investitora koje zanimaju investicije u Split.

Amerikancima je Hajduk zanimljiva opcija.

- Naš cilj je iskren i dugoročan, držimo da smo kao investitori jedinstveni jer donosimo nešto novo. Zanima nas investiranje u Hajduk jer želimo biti dio budućnosti tog čudesnog kluba. Osobno znam sve o Hajduku. Bio sam prošle zime na Poljudu na utakmici protiv Dinama. Brzo sam shvatio koliko klub znači ljudima, objasnio je Glover.

U grupi američkih investitora koju okuplja Glover nalazi se i velika zvijezda američkog nogometa tamnoputi gorostas Ndamukong Suh, 26-godišnji član Detroit Lionsa. I on je bio u Splitu.

- Oduševljen sam Splitom. Često su mi pričali o Hrvatskoj, ali nisam mogao zamisliti da je ovdje tako lijepo. Što se tiče Hajduka, znam da je to klub bogate povijest. Vjerujte znam o čemu govorim, iako sam igrač "footballa", kao dijete sam počeo igrati "soccer", kazao je Suh.

Dolazak Amerikanaca i njihovo otvoreno iskazivanje interesa za ulaganjem u Hajduk veliko je iznenađenje. Ali nije slučajnost. Oni su već uputili pismo namjere Gradu Splitu, a imali su i razgovore sa gradonačelnikom Ivom Baldasarom. U Gradskoj upravi imaju pozitivne utiske, ali još je prerano govoriti o konkretnim potezima.

- U ovom trenutku teško je govoriti o konkretnim stvarima. Želimo ocijeniti mogućnost ulaganju u grad Split, a tu posebno mislim na istočnu obalu i centar grada. Što se tiče Hajduka, bitni su nam razgovori sa gradonačelnikom Baldasarom i ljudima koji su odgovornima za investicije. Imali smo preliminarne razgovore, upoznali smo se, dali smo pismo namjere. Željeli bismo da gradska vlast vidi da smo ozbiljan partner, tumači Glover.

Iako se radi o ozbiljnom biznisu, uvijek je srce koje odlučuje. Tako je i Glover priznao da se zaljubio u Split i Hajduk na prvi pogled i da je to bio ključno za njegovu poslovnu odluku. S obitelji je boravio u Splitu početkom godine, njegov sin neko vrijeme trenirao je sa juniorima Hajduka, a on i supruga živjeli su u centru grada.

- Bilo je to predivno iskustvo. Tada smo uvidjeli da je srce Splita Hajduk. Poslije toga bilo je lako okupiti ljude koji žele biti dio te nevjerojatne budućnosti Splita i Hajduka, zaključio je Glover.

Glovera je na Split uputio Sead Karaselimović, njegov prijatelj koji mu je govorio da mora vidjeti grad i osjetiti tu atmosferu. Karaselimović je inače i sam nekada igrao nogomet, a zanimljivo da je trenirao tenis u rodnoj Banja Luci otkud je izbjegao kad i naš poznati tenisač Ivan Ljubičić kojeg poznaje.

Amerikanci su imali opcije za investicije iz nekih drugih dijelova Europe.

- Kada se govori o investiranju u sport, smatramo da se ništa ne može mjeriti s Hajdukom. Respektiramo sve ostale sportove, uvijek postoje mogućnosti, ali Hajduk je naš izbor, potvrdio je Glover.

Baldasar: Nužan je referendum

Gradonačelnik Splita Ivo Baldasar je za Dalmacijanews potvrdio da su američki investitori okupljeni oko Suha zainteresirani za kupnju Hajduka. Što se tiče ostalih ulaganja u Split, oni bi preporučili i drugim investitorima da dođu, ovisno o situaciji s Hajdukom.

- Došli su isključivo radi Hajduka, a ja sam s njima razgovarao i saslušao ih. Rekao sam im i da ću ja inzistirati na referendumu. Čak i ako se slože vijećnici, raspisao bih referendum. Prije svega, razgovarao bih s Upravom i Nadzornim odborom Hajduka, s Našim Hajdukom, te s dioničarima.

- Moje je mišljenje kao i prije, smatram da se u Hajduku sad radi dobar posao i svjestan sam da je teško, te treba razmotriti sve opcije. Ali, ponavljam, daleko smo od prodaje Hajduka i nema naglih odluka - kazao je Baldasar.

Zijn volgens mij wel een paar barretjes, weet niet precies wat want ben er zelf ook al 4 jaar niet geweest. Ben toen wel 1 keer naar Makarska geweest om uit te gaan maar das ook een uur rijden.

Ben er ook alleen met mijn broertjes van 12 jaar dus zal niet heel veel uitgaan, ff paar stranden zoeken met lekkere meiden.

Hoe oud ben jij zelf dan?

Ah, die wedstrijd zal ik nooit meer vergeten. Ik kom dit jaar 10 augustus aan en vertrek 21 augustus, precies na de 3de kwalificatie ronde van de Europa League en 1 dag voor de play off ronde. Zal waarschijnlijk dus alleen de competitie wedstrijd van Hajduk tegen Slaven Belupo meepakken.

Dinamo-Hajduk nu voor de supercup.

Opstellingen :

DINAMO: Migliore, Jedvaj, Addy, Šimunić, Ibanez, Ademi, Fernandes, Husejinović, Brozović, El Soudani, Čop

HAJDUK: Kalinić, Vršajević, Milović, Milić, Jozinović, Pašalić, Anđelković, Caktaš, Kouassi, Mujan, Kiš

Wedstrijd eindigde in 1-1 en Dinamo wint via strafschoppen.

Ibričić i Džeko donirali Hajduk!

Bivši hajdukovac Senijad Ibričić i proslavljeni bosanskoherecegovački reprezentativac Edin Džeko simbolično su se priključili akciji 'Torcida za Hajduk' i donirali po 200 kuna za spas splitskog kluba. Obojica su se rado priključila inicijativi koju su pokrenuli navijači splitskog kluba, a kojoj je cilj do 20 srpnja prikupiti sredstva koja će Hajduku nadoknaditi manjak u blagajni zbog činjenice da svoju prvu europsku utakmicu igra bez publike

Ibričić i Džeko pojavili su se na Torcida kupu, najvećem ljetnom malonogometnom turniru u Hrvatskoj koji ove godine ima svoje devetnaesto izdanje s preko 140 prijavljenih ekipa, pa izazvali pravu malu euforiju: stotine mališana gotovo ih je rastrgalo u želji za zajedničkom fotografijom ili autogramom, a gledalište je s preko četiri tisuće ljudi bilo ispunjeno do posljednjeg mjesta.

Dvojica reprezentativaca na turniru se nisu pojavili samo kao maskote: nastupili su za ekipu Hercegovac Visoko potkrovlje, koja je s 3:1 pobijedila MNK Sumartin. Obojica su zabili po jedan gol i na radost publike može ih se očekivati i u nastavku Torcida kupa.

Akcija 'Torcida za Hajduk' nastavlja se, a splitski navijači pozivaju sve kojima je Hajduk na srcu da doniraju barem simboličnih 30 kuna. Treba se tek obratiti u bilo koju poslovnicu Splitske banke, pripremljene uplatnice ondje već čekaju...

[MENTION=3816]Sanel[/MENTION];

Edited by iSimic

Salihamidzic opgeroepen voor afscheidswedstrijd van van Bommel _O_

[MENTION=15634]iSimic[/MENTION]; lekker toch. Hopen dat Dinamo buitenlanders blijft kopen, dan komt Hajduk vanzelf weer aan top. Hoewel daar tegenwoordig meer talenten vandaan komen.

Hajduk is ook aant groeien, weliswaar zijn ze elk jaar kansloos en hebben ze vrijwel geen geld, er komen steeds meer fans. Het aantal verkochte seizoenskaarten zijn ook sterk gestegen vergeleken met vorig jaar.

De Kroatische competitie is ook weer begonnen.

July 12

NK Rijeka 3 - 0 NK Istra 1961

15' [1 - 0] I. Tomecak

39' [2 - 0] L. Benko

67' [3 - 0] L. Benko

Dinamo Zagreb 3 - 1 NK Osijek

12' [1 - 0] A.A.H. Soudani

19' [2 - 0] D. Cop (pen.)

53' [3 - 0] D. Cop

90' [3 - 1] J. Barisic

July 13

Hrvatski Dragovoljac 0 - 2 NK Lokomotiva

30' [0 - 1] M. Situm

49' [0 - 2] I. Covic (o.g.)

NK Zadar [1 - 5] Hajduk Split

26' [0 - 1] T. Kis

34' [0 - 2] T. Kis

45' [1 - 2] Z. Terkes

58' [1 - 3] J. Kouassi

75' [1 - 4] M. Pasalic

85' [1 - 5] M. Bencun

July 14

FT Rnk Split [2 - 1] Slaven Belupo

8' [1 - 0] G. Roce

45' [2 - 0] A. Mrsic

89' [2 - 1] E. Novinic

Wil zelf dit jaar het voetbal meer gaan volgen, kijk de komende weken gewoon vanaf een kutstream maar als ik terug kom van Kroatie ga ik kijken hoe ik het beter kan volgen (Satelliet of wat dan ook)

Edited by iSimic

July 19

Dinamo Zagreb 3 - 0 NK Zadar

56' Andrej Kramaric 1 - 0

88' Andrej Kramaric 2 - 0

90' Duje Cop 3 - 0

July 20

Slaven 2 - 2 Dragovoljac

17' Filip Jazvic 0 - 1

55' Vedran Puric 1 - 1

78' Mateas Delic 2 - 1

90' Ilija Sivonjic 2 - 2

NK Istra 1961 1 - 1 Rnk Split

37' Dejan Radonjic 1 - 0

87' Aljosa Vojnovic 1 - 1

July 21

Hajduk Split 1 - 1 Rijeka

28' Anton Maglica 1 - 0

79' Zoran Kvrzic 1 - 1

July 22

Osijek 1 - 2 NK Lokomotiva

33' 1 - 0 Karlo Lulic

56' 1 - 1 Mario Musa

87' 1 - 2 (pen.) Dinko Trebotic

Het was een mooie week met hoop, maar dat is nu alweer snel weg.

Het is gewoon jammer want die spelers hebben gewoon iemand nodig aan wie ze zich kunnen optrekken. Spelers als Kis en Caktas zouden een heel leuk niveau kunnen halen als je daar een goede speler naast zet. Ibricic is zo'n speler en als hij snel komt zie ik Hajduk zeker kampioen worden. Nu heeft Ibricic vaak gezegd dat hij Split mist en ooit wilt terugkomen maar dat het nu niet mogelijk is. In 2014 loopt zijn contract af dus wie weet komt hij dan terug, als hij gratis komt kunnen ze hem een heel mooi salaris aanbieden lijkt mij zo, zelf met de financiële problemen die de club heeft.

Edited by iSimic

Dynamo Kiev vs PFC Sevastopol aan het kijken, heerlijke opstelling van Kiev hoor:

Koval; Danilo Silva, Khacheridi, Selin, Tremoulinas; Veloso, Haruna. Belhanda(:love:), Yarmolenko, Lens; Mbokani

Wedstrijd kun je live via Youtube kijken:

1-0 btw voor Kiev goal door Harunaa, zieke afstandsschot.

van 31.2 meter geschoten, 111km/u. Sick.

-- post ff samengevoegd --

Wauw, Mbokani eindbaas. Heerlijke 2-0 hoor, kapt een aantal man uit.

July 26

Dragovoljac 0 - 1 NK Istra 1961

34' 0 - 1 Dejan Radonjic

July 27

NK Zadar 3 - 1 Osijek

7' 0 - 1 Karlo Lulic

14' 1 - 1 Zelimir Terkes

20' 2 - 1 Luka Begonja

64' 3 - 1 Josip Ivancic

July 28

Rijeka 0 - 0 Dinamo Zagreb

Rnk Split 0 - 3 Hajduk Split